صفحه رسمی بنیاد بین المللی نهج البلاغه

رئیس بنیاد بین المللی نهج البلاغه در این آیین گفت: بیش از 20 سال دنبال مترجمی برای ترجمه گزیده ‌ای از نهج‌البلاغه برای بازتاب بخش‌هایی از سخنان امیرالمومنان(ع) بودیم تا اینکه خانم دامغانی با توجه به علاقه و ارادتی که به امام علی(ع)داشتند این کار را به بهترین شکل انجام دادند.
آیت الله سیدجمال الدین دین پرور افزود: این کتاب در کشورهای فرانسوی زبان توزیع خواهد شد تا به نسل جوان که در پی منابع اسلامی هستند کمک کند.
فریده مهدوی دامغانی که به دلیل سفر در این آیین حضور نداشت در پیامی تصویری ضمن بیان فعالیت های خود اظهارداشت: در طی 14 سال اخیر مهمترین آثار شیعی و 300 متن در این حوزه را به زبان های انگلیسی، فرانسوی و ایتالیایی ترجمه کرده ام.
فریده مهدوی دامغانی مترجم، دکترای‌ ادبیات‌ اروپا با گرایش ادبیات‌ قرون‌ وسطی‌ متولد 1342 است که تا سال 1391، ۴۴۵ اثر ترجمه کرده و بسیاری از این موارد، انواع دعاهای معتبر، زیارتنامه‌ها و آثار مذهبی بوده است.
به گزارش ایرنا در این آیین همچنین تفاهم نامه همکاری میان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و بنیاد بین المللی نهج البلاغه با موضوع مشارکت در راه اندای و اداره کتابخانه مشارکتی در محل بنیاد مطابق ضوابط،شرایط و مقررات کتابخانه های عمومی توسط مدیریت امور کتابخانه های سازمان فرهنگی هنری امضا شد.
بنیاد نهج‌البلاغه سال 1355 کار خود را با تحقیق و پژوهش در متن نهج‌البلاغه آغاز کرد و تا پیروزی انقلاب اسلامی بطور محدود فعالیت خود را پی ‌می‌گرفت که پس از پیروزی انقلاب با پیام امام خمینی(ره) به کنگره هزاره نهج‌البلاغه به طور رسمی افتتاح شد.
خانم دکتر فریده مهدوی دامغانی طی ۱۴ سال اخیر مهمترین آثار شیعی و ۳۰۰ متن در این حوزه را به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی و ایتالیایی ترجمه کرده‌ است. وی مترجم، دکترای‌ ادبیات‌ اروپا با گرایش ادبیات‌ قرون‌ وسطی‌ متولد ۱۳۴۲ است که تا سال ۱۳۹۱، ۴۴۵ اثر ترجمه کرده و بسیاری از این موارد، انواع دعاهای معتبر، زیارتنامه‌ها و آثار مذهبی بوده است.
مسئولان فرهنگسراهای برگزیده، کتابخانه های فعال و سایر فعالان عرصه فرهنگ، دین و اندیشه پایتخت از مدعوین این همایش بودند.
در این جلسه سخرانانی چون دکتر حق شناس فرزند آیت الله حق شناس و عضو شورای اسلامی شهر تهران، جناب آقای دکتر شهریور فرماندار محترم شمیرانات، استاد مهدی محقق از دانشمندان برجسته حوزه و علوم انسانی و اسلامی کشور، مهندس اوحدی ریاست سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران و آیت الله سید جمال الدین دین پرور ریاست محترم بنیاد نهج البلاغه و نماینده رهبر معظم انقلاب در بنیاد نهج البلاغه به ایراد سخن پرداختند.
در این آیین همچنین تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و بنیاد بین‌المللی نهج‌البلاغه با موضوع مشارکت در راه‌اندازی و اداره کتابخانه مشارکتی در محل بنیاد مطابق ضوابط، شرایط و مقررات کتابخانه‌های عمومی توسط مدیریت امور کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری امضا شد.

Poster 50X70 Cm 4(1)photo_2018-11-22_12-55-26

photo_2018-11-22_12-55-27

photo_2018-11-22_12-59-22

photo_2018-11-22_12-55-24

photo_2018-11-22_12-55-23