صفحه رسمی بنیاد بین المللی نهج البلاغه

اخبار بنیاد

جلسه هم اندیشی خادمان نهج البلاغه کشور برگزار شد

23 بهمن 1397

جلسه هم اندیشی فعالان و خادمان نهج البلاغه و مروجین فرهنگ علوی در حوزه، دانشگاه و سطح عمومی کشور در محل بنیاد نهج البلاغه و با حضور آیت الله سیدجمال الدین دین پرور نماینده ولی فقیه و ریاست بنیاد نهج البلاغه برگزار شد

دیدار صمیمانه حضرت آیت الله سید جمال الدین دین پرور و حضرت آیت الله کاظم صدیقی (دامت برکاتهم)

16 دی 1397

ظهر امروز پس از برگزاری نماز جماعت ظهر و عصر دیدار صمیمانه دو عالم برجسته استان تهران حضرات آیات سیدجمال الدین دین پرور نماینده ولی فقیه و ریاست بنیاد بین المللی نهج البلاغه و حاج شیخ کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران، مدیریت حوزه علمیه امام خمینی(ره) و دبیرکل بنیاد بنین المللی غدیر، در فضایی صمیمی برگزار گردید/

پوستر جایزه جهانی کتاب برگزیده نهج البلاغه رونمایی شد

21 آذر 1397

نشست خبری اولین دوره جایزه جهانی دو سالانه کتاب برگزیده نهج البلاغه با حضور آیت الله دین پرور،‌ رییس بنیاد نهج البلاغه، عبدالهادی فقهی‌زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیران و معاون معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد اسلامی برگزار شد.

دیدار دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی(ره) با حضرت آیت الله دین پرور(دامت برکاته)

14 آذر 1397

حضرت آیت الله دین پرور ریاست معزز بنیاد بین المللی نهج البلاغه و دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی مدت ها است که دیداری را در اواسط نیمسال تحصیلی اول و دوم تجربه میکنند که بس شیرین و دلپذیر است هم برای میهمان و هم برای میزبان. در این دیدار نکاتی ناب از کتاب شریف نهج البلاغه تقدیم جوانان علاقمند به این کتاب شریف و نورانی شده و بازدیدی مفصل از کتابخانه و مخزن کتاب های مرجع در حوزه نهج البلاغه پژوهی و امام علی علیه اسلام انجام می گیرد.

نشست علمی با عنوان ابعاد حقوق بشر در نهج‌البلاغه در بنیاد نهج البلاغه برگزار شد

21 شهریور 1397

نشست «ابعاد حقوق بشر در نهج‌البلاغه» با سخنرانی آیت‌الله سیدمصطفی محقق‌داماد، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی در بنیاد نهج‌البلاغه برگزار شد. محقق‌داماد در آغاز سخنانش گفت: برخی معتقدند که حقوق بشر آفریده مغرب زمین در قرن ۱۷ میلادی با طرح مسئله حقوق طبیعی است. حقوق طبیعی لازمه ذات بشر و بدون اینکه مشروط به توافقی با دیگران باشد وجود دارد و به هر انسانی در هر زمان و مکان تعلق می‌گیرد. وی افزود: طرح حقوق طبیعی توسط «لاک» صورت گرفت. «لاک» معتقد بود نمی‌شود حقوق طبیعی را به کسی داد و یا از کسی گرفت و لازمه بشریت بشر وجود این حقوق برای اوست. ما قوانین دیگری را داریم که بر اساس توافق اجتماعی هستند و اینها متفاوت از حقوق طبیعی‌اند و باید مورد توافق همگان باشند.

مصاحبه ریاست و معاونت فرهنگی بنیاد بین المللی نهج البلاغه با شبکه تلویزیونی الغدیرعراق

31 مرداد 1397

ایشان در طی این برنامه بر جایگاه کتاب شریف نهج البلاغه و لزوم التزام پیروان دین مبین اسلام و نیز شیعیان جهان به مضامین بلند انسانی آن تاکید و بر قرارگرفتن این کتاب بعنوان منشور زندگی در بین تمام مسلمین اشاره نمودند.

Page 1 of 10: 1 2 3 ... 10